Öne Çıkan Haberler

Sındırgı Belediye Ekipleri Orman Temizlik Çalışmalarını Hızlandırdı

Öne Çıkan Haberler
#etiketler#etiketler#etiketler

Sındırgı Belediye Ekipleri Orman Temizlik Çalışmalarını Hızlandırdı

Tarih: 10-08-2021

Sındırgı Belediye Ekipleri Orman Temizlik Çalışmalarını Hızlandırdı

Hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi ve ülke genelinde orman yangınlarının çokluğu %57 si ormanlarla kaplı Sındırgı ilçesini de teyakkuza geçirdi. Orman yangınlarına karşı rutin olarak alınan önlemlerin yansıra temizlik çalışmaları da arttırıldı.

Özellikle cam kırıkları ve cam şişelerin yangın riskini arttırmasından dolayı ormanlık alanlarda Sındırgı Belediyesi ekipleri tarafından temizlik çalışmalarına öncelik veriliyor. Sosyal medya hesapları ve anonslarla da vatandaşların çöp bırakmaması, yangına sebebiyet verecek cam kalıntıları tarlalarda ve ormanlık alanlarda bırakmamaları konusunda uyarılar yapılıyor.

Özellikle 2 gün boyunca farklı yerlerde yaşanan anız yangınları da durumun ciddiyetini ortaya seriyor.

Temizlik çalışmalarının yanında gördüğü her fidana su veren Sındırgı Belediye personeli Hacer Ercan “

Şu an da Cüneyt vadisinde Sındırgı Belediyesi olarak mıntıka yapmaktayız. Yangınların çıkmaması için cam kırıkları, çöpleri topluyoruz. Burada bulmuş olduğum bir fidanı sulamak istedim. Buna bütün vatandaşlarımız böyle yapsın istiyoruz. Bir fidanı dikmek, büyütmek çok zor bir şey. Yani ormanlar gerçekten hani çok yeşil alanlar gitmesin istiyoruz. Yani herkesin duyarlı olmasını istiyoruz. “ şeklinde konuşurken Hatice Kılıç ise “Şu anda piknik alanlarında yangına sebebiyet çıkaracak olan malzemeleri toplamakta bulunmaktayız. Lütfen vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz. Yangına sebebiyet çıkaracak olan malzemelerin böyle piknik alanlarında meydanlarda bırakmamaları gerekmektedir. “dedi.

Saha ekiplerinden sorumlu personel Tanju Umur ise “ Piknik alanlarında yangını önlemek için cam şişe kırıkları toplanmaktadır. Haftada 2 kere mıntıka alanlarının temizliğini yapmaktayız. Ülke genelimizde yangın sebebiyle bunları daha da sıklaştırıyoruz. Vatandaşlarımız biraz daha duyarlı olursa daha iyi olur ve yangın çıkmaz. “ sözleri ile vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti. 

Aynı zamanda emniyet, jandarma ve zabıta ekipleri de olası bir suikaste karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Bölümü

Facebook'ta paylaş

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hoşgeldiniz | Sındırgı Belediyesi