Öne Çıkan Haberler

Doğaseverler Sındırgı’da Buluştu, Kamp ve Karavan Festivali Başladı

Öne Çıkan Haberler

Doğaseverler Sındırgı’da Buluştu, Kamp ve Karavan Festivali Başladı

Tarih: 31-05-2022

Doğaseverler Sındırgı’da Buluştu, Kamp ve Karavan Festivali Başladı

Balıkesir’in doğal şehir ünvanlı ilçesi Sındırgı kamp ve karavan festivaline ev sahipliği yapıyor. Eşsiz doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen Sındırgı doğaseverlerin bir numaralı adresi oldu.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve organizasyondan oldukça memnun kalan doğa severler bu yıl da Sındırgı’nın yolunu tuttu. Çevre il ve ilçelerden yüzlerce karavan sahibi ve kamp kurmak isteyen vatandaşlar Yaylabayır kamp alanında gerçekleşen festivale katıldı. Hafta sonunu burada geçirmek isteyen doğa severler gelmeye devam ediyor.

Eşsiz doğası ile adrenalin sporlarına ev sahipliği yapan ve kamp tutkunlarının gözdesi haline gelen Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde doğaseverlerin buluştuğu muhteşem bir festival başladı. Yaylabayır kırsal mahallesi, Gölet alanında çam ağaçlarının arasında hazırlanan kamp alanı 27-28-29 Mayıs tarihlerinde doğaseverleri ağırlayacak.

Karadeniz’ i andıran doğası ile Yaylabayır Gölet alanı festivale ev sahipliği yapacak. Kamp kuracaklar için doğa sporu etkinlikleri, yoga, zumba, konserler gibi birçok farklı aktivite planlanırken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı Belediyesi, Yaylabayır mahalle muhtarlığı, işbirliği ile gerçekleştirilen festivalin ilk gününde yerel sanatçı Mustafa Ertek, ikinci gününde ise kanun üstadı Kutsal Sütoğlu sahne alacak. Yöresel ürünlerin ve yalnızca mahalle sakinlerinin açacağı yiyecek stantlarının yanı sıra birçok markanın da stant açacağı kamp alanında katılımcılar sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

A’dan Z’ye Her şey, Yöresel Ürünler Bu Festivalde

Kamp kuracaklar için tüm güvenlik tedbirleri alınırken, etkinliklere katılmak isteyenler için Sındırgı ilçe merkezinden kamp alanına festival boyunca ücretsiz ring servisi gerçekleştirilecek. Halk oyunlarından güreş takımı gösterilerine, voleybol turnuvalarına kadar birçok etkinliğin yer alacağı festival de ATV’ler ile kamp kuranlar ve ziyaretçiler muhteşem bir doğa içerisinde safari yapma imkanı bulabilecekler. Yöre halkına da katkı sağlayan festivalin birinci kuralı ise yöre halkı haricinde esnafın yeme içme, yöresel ürün satmasına müsaade edilmiyor.

Sındırgı atlı cirit spor kulübü de atlı safari turları ile kamp alanında yerini alacak.

 

Festivale Balıkesir Gönen ilçesinden katılan Şener Çağlar “ Geçen yıl da etkinliğe gelmiştik. Gene bu yılda etkinliğe katıldık. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ederiz. Verdikleri hizmetlerden ve Güleryüzlerinden dolayı. Biz bunun devam etmesini istiyoruz. Karavan alanı herhalde Balıkesir de bir ikincisi yoktur diye düşünüyorum. Ama yapılan hizmetlerde çok önemli. Burada çok fazla hizmet var. Emek var. “ dedi.

İzmir’den gelen Ayşegül Sarkan ise “ Susurluk’taki kamptan buraya geldik. Etkinlikleri internet üzerinden öğrendik. İzmir kamp ve karavan derneği üyesiyiz aynı zamanda. Oradan öğrendik geldik, çok da mutlu kaldık. Alanı çok beğendik. Çok çok güzel. Hem yeşilin, hem gölün, hem de köyün aynı alandan görünüyor olması çok güzel. Ne sıcak, ne soğuk. İnsanlar çok güzel, köylü çok güzel. Muhtarımız çok ilgili. Belediye başkan yardımcımız da geldi. Onunla da tanıştık. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Alan gayet iyi, suyumuz var tuvalet ihtiyaçlarımız gayet güzel, şu anda herşey yolunda güzel gidiyor.” Dedi.

Mahalle halkının kalkınmasına, ufkunun genişlemesine bu tür etkinliklerin faydalı olduğunu ve yöre halkının da sahiplendiğini belirten Yaylabayır mahalle muhtarı Mustafa Eraslan “Şu anda Yaylabayır Kamp, Karavan Festivalindeyiz yine. Belediyemizin destekleriyle yine 27-28-29 Mayıs tarihlerinde böyle bir organizasyona başladık. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ya bizim Yaylabayır halkımızın da böyle bir yaşantı varmış, buralarda insanlar da böyle hayatlarını sürdürüyormuş bunları öğreniyorlar. İşte 70 yaşındaki bir dayım, 80 yaşındaki bir dayım burada görmüş olduğunuz motorları, atvleri görüyor. Karavanları, insanların bir arabanın içinde de yaşam sürdürebildiklerini görüyor. Herkes mutlu, memnun. Bizler de mutluyuz. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. “ dedi.

 

Balıkesirli kamp hayranı ve organizasyonda aktif rol alan İtalyan lakaplı “ Tekrar neredeyiz doğal şehir Sındırgı’nın doğal köyü yaylabayırdayız. Hepinizi bekliyoruz dedik. Şu anda herkes gelmeye başladı. Muhtemelen bu akşam ful olur, yarın muhteşem bir eğlence var. Hepinizi bekliyoruz. Çıkın çıkın gelin.” Dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaş Bölümü

Facebook'ta paylaş

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.