Öne Çıkan Haberler

Sındırgı’da Kurumlar Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının Şampiyonu Jandarma Oldu

Öne Çıkan Haberler

Sındırgı’da Kurumlar Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının Şampiyonu Jandarma Oldu

Tarih: 04-07-2022

Sındırgı’da Kurumlar Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının Şampiyonu Jandarma Oldu

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Kaymakamlık kurumlar arası geleneksel futbol turnuvası iki yıl aradan sonra yeniden düzenlendi. Kurumlar arası iletişimi geliştirmek, spora teşvik etmek amacı ile 11 Mayıs’ta başlayan turnuvaya 10 takım ve 115 sporcu katıldı. Kıran kırana geçen mücadelenin ardından turnuvanın galibi dostluk oldu.


Final karşılaşması Jandarma ile İbrahim Ethem Akıncı İlk ve Ortaokulu takımları arasında gerçekleşti. Heyecan dolu karşılaşma Jandarma 5 – İbrahim Ethem Akıncı 3 skoru ile sonuçlandı.


Final karşılaşmasında çok sayıda taraftar ilçe kaymakamız Zafer Oktay, belediye başkan yardımcısı Ç. Çağatay Çavdar, Cumhuriyet savcısı Mehmet Furkan Yılmaz, İlçe Emniyet müdürü Tahir Demir, ilçe Jandarma komutanı Bahtiyar Beycur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Rahmi Yörük takımları yalnız bırakmadı.


Turnuvada konuşmasını gerçekleştiren ilçe kaymakamı Zafer Oktay “ Bu gün kaymakamlığımız tarafından düzenlenen kamu kurumlar arası futbol turnuvasını sonuna geldik final maçı ile de turnuvamızı tamamladık. Birçok kamumuzdan kendi talepleri ile güzel bir etkinlik oldu.  Centilmenlik içerisinde ve rekabetin yüksek olduğu güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.  İnşallah bunda sonra ara ara bu turnuvalarımızı ilçemizde farklı spor dallarında da yine devam etmeye çalışacağız. Yine bu gün devam eden bir turnuvamız daha vardı oda vatandaşlarımızın genel katıldığı bir turnuva ilçe olarak ta sportif etkinlikleri seviyoruz ve bunların devamı için de elimizden gelen gayreti sunacağız.” Dedi.


Turnuvada İlçe Jandarma şampiyonluğu üstlenirken, İbrahim Ethem Akıncı ikinci, Yağcıbedir ortaokulu üçüncü takım olarak turnuvayı tamamladı.

33 gol ile turnuvanın gol kralı ödülünü alan Mustafa Ayan “ Turnuvanın en çok gol atan oyuncusu olarak bu gün tabi buruk bir mutluluk yaşadım. Tabi şampiyon olmak ta istiyorduk. Ama güzel bir organizasyon oldu. Bütün takımlar bütün kurumlar burada dostluk çerçevesinde tabi ufak tefek yeri geldiğinde sertlikler oldu ama yine de dostluk çerçevesinde bütün kurumların birbiriyle kaynaştığı turnuva oldu. Biz de elimizden geleni yaptık bu gün olmadı ama şampiyon olan jandarma takımını ikinci olan İbrahim Ethem Akıncı’yı onları da tebrik ederiz. Güzel bir turnuva oldu emeği geçen herkese özellikle Kaymakamlığa, belediyemize, Rahmi Müdürüme, Niyazi Hocama hepsine çok teşekkür ediyorum. Çok emek verdiler inşallah böyle güzel organizasyonların devamı gelir. “ dedi.

Yağcıbedir Ortaokulu müdürü Hasan Temel “Kaymakamlık kupasına Yağcıbedir orta okulu olarak katıldık pandemi sonrasında tabi ki etkinliğin organizasyonun yapılması harika bir şeydi. Bizde centilmence mücadele ettik. Mücadele sonunda yarı finalde elenerek üçüncülük dördüncülük maçında üçüncü olduk. Takımı tebrik ediyorum,  teşekkür ediyorum” şeklinde konuşurken Hüseyin Aldemir ise “ Bu gün turnuvada ikinci olduk turnuvanın başından beri yaklaşık bir aylık süreçte de çok çetin mücadeleler dostluk çerçevesinde gerçekleşmiş oldu bu gün elbet şampiyon olmak isterdik.  Fakat olmadı. Birinci olan jandarma takımımızı da tebrik ediyorum. İkinci olmak da güzel turnuvaya katılmak da güzeldi. Turnuvaya emek veren kaymakamlık uhdesinde gençlik spor ilçe müdürlüğümüze, halı saha ekibine saha komitemize çok teşekkür ediyorum pandemi sonrası iyi ter attık dostluk kazandı herkesi tebrik ediyorum. “dedi.

 

Turnuvanın şampiyonu Jandarma’nın kaptanı Uzm. Jandarma Alt. Kdm. Çvş. Uğur Dağhan “ Turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Buraya gelip destekleyen başta bölük komutanımız Ahmet Başçavuşumuz bütün personele teşekkür ediyoruz. Bu turnuvada emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyoruz. Şampiyon olduğumuz için de ayrıca çok mutluyuz. Turnuva kıran kırana geçti. Centilmence geçti sonunda kazanan biz olduk onun için ayrıca mutluyuz böyle turnuvaların devamını diliyoruz. “dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Bölümü

Facebook'ta paylaş

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.