Öne Çıkan Haberler

Sındırgı’da 15 Temmuz Ruhu

Öne Çıkan Haberler

Sındırgı’da 15 Temmuz Ruhu

Tarih: 19-07-2022

Sındırgı’da 15 Temmuz Ruhu Unutulmadı
 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik günü tüm Türkiye'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sındırgı ilçesinde de 15 Temmuz’u anlatan resim sergisinin açılışı, Şehitlik ziyareti ve Şerif Paşa Camii'nde Mevli-di Şerif okunmasının ardından akşam saatlerinde araç konvoyu yapıldı. Cumhuriyet Meydanından başlayan araç konvoyu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı Önünde son buldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler anıtı önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar Yağcıbedir Mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. 
Cumhuriyet meydanında Yağcıbedir Mehter takımının marşları da geceye damga vurdu.
Şehitlere Saygı Konvoyunda Binlerce Vatandaş Bir Araya Geldi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Şehitlere Saygı ve Birlik korteji gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler anıtı önünden başlayan korteje yüzlerce vatandaş katıldı.
Kortej sonrası vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen etkinlikte buluştu. Yağcıbedir Mehter takımı birbirinden güzel marşlarla vatandaşlara unutulmayacak bir atmosfer yaşattı. İlçedeki müzisyenler, Müftülük ilahi grubu da sahne aldı. 
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti, Yağcıbedir Mehteran takımı gösterisi, ilçede müzisyenlerin seslendirdiği kahramanlık türküleri, imam hatiplerin ilahi dinletisi ve protokol konuşmaları yer aldı.
Kaymakam Oktay “ 15 Temmuz gecesi bu millet hainlere geçit vermedi
İlçe Kaymakamı Zafer Oktay yaptığı konuşmada"15 Temmuz Demokrasi Zaferi milletimizin dik duruşu ve cesareti ile kazanılmasının yanı sıra, o gün bu hain gruba karşı, canla başla mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimiz sayesinde de olmuştur. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.
Başkan Yavaş “ Gelecek neslimiz uyanık olacak ve asla hainlere boyun eğmeyecek”
 Tanklara karşı dimdik duran kahramanlara selam olsun sözleri ile konuşmasına başlayan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Sındırgı birlik ve beraberliğinin en güzel örneğini bu kortejde yine verdi. Siyaset ayrımı gözetmeksizin siyasi parti başkanlarımız ve binlerce vatandaşımız ile yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Bugün 15 Temmuz'un sene-i devriyesindeyiz. İnanın insanın tüyleri diken diken oluyor. Böyle bir zor anı milletin iradesi ile Cumhurbaşkanımızın dirayeti ile dört yıl önce, hain darbe girişimi yok edildi. Gözbebeğimiz askerin ve polisin içerisindeki bazı hainlerin ülkenin idaresini ele geçirmek için yaptığı, yine askerin ve polisin içindeki vatanseverler önledi, bu millet önledi. Bu millet bir ve beraber oldukça Allah'ın izniyle o topluluğa, o millete o topluluğa hiç kimse bir şey yapamaz. Kuva-yi Milliye’nin doğduğu bu topraklarda aynı o gün nasılsak bugünde Çanakkale ruhunu, 15 Temmuz ruhunu yaşıyoruz. Bugün yine diyoruz ki kalleşçe yaşamaktansa vatan için, bayrak için onurlu bir şekilde canımızı vermeye hazırız. Şehit olan polislerimize, askerlerimize ve 251 tane 15 Temmuz şehidimize Rabbimizden rahmet diliyoruz. Allah bir daha bize böyle anları göstermesin. Allah Gazilerimize acil şifalar versin. Biz bir oldukça, bu şanlı millet oldukça kimse bu vatana hiç bir şey yapamaz. O hainlerde en kısa sürede cezasını bulacaktır." dedi.

Sosyal Medyada Paylaş Bölümü

Facebook'ta paylaş

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.