Öne Çıkan Haberler

Sındırgı Mahallesi İçin Hatay’a Yola Çıktılar

Öne Çıkan Haberler

Sındırgı Mahallesi İçin Hatay’a Yola Çıktılar

Tarih: 09-03-2023

Sındırgı Mahallesi İçin Hatay’a Yola Çıktılar

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında yaraları sarmak adına yardım seferberliğini sürdüren Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Hatay için 100 konteyner evden oluşacak bir Sındırgı Mahallesi kurulması için yardım kampanyası başlatılmıştı.

Kısa bir süre içerisinde hayırsever vatandaşlar tarafından 73 konteyner için yardım toplandı. Sındırgı Belediyesi öncülüğünde başlatılan kaymakamlık onayı ile açılan hesapta yardımlar toplanmaya devam ediyor. Yardım kampanyasına bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar. KAYMAKAMLIK YARDIM HESABI - ZİRAAT BANKASI  - Hesap No: 45637857-5005 47-SINDIRGI/BALIKESİR - IBAN: TR25 0001 0000 4745 6378 5750 05 - Salih Durak hesabına gönderebilecekler.

Yardım kampanyası dâhilinde toplanan yardımlar her günün akşamında dekontları ile birlikte sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Hatay deprem bölgesine giden Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş AFAD ile yer teslim tutanağını imzaladı. Yer tesliminin ardından çalışmalarını hızlandıran Sındırgı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şakir Akbaş, teknik ve saha ekibi, iş makinesi operatörleri ve iş makineleri ile birlikte bölgeye hareket etti. Alt yapı çalışmalarını ve Sındırgı mahallesinin kurulmasında görev alacak personel dualarla uğurlandı.

Serhat Şehri Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş hayır sever vatandaşlara teşekkür ederek “ Alt yapı, elektrik ve su hatları ile ilgili çalışmaları gerçekleştirecek ekibimizi uğurladık. Bir yandan da Hatay’dan, İstanbul’dan alınan konteynerler de bölgeye gitmek üzere yola çıktı. Birkaç gün içinde kendimiz de bölgeye gideceğiz. Devlet millet el ele vererek bu acıları da hafifleteceğiz. Sındırgı’dan bölgeye 37 TIR malzeme gitti. Konteyner kampanyamızda kişi arabasını bağışladı, kimi umre parasını, kimi tarlasını. Sındırgı halkı ile gurur duyuyor, herkese teşekkür ediyorum. Mahalle muhtarlarımızdan tutunda, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, STK’lara, siyasi partilere kadar herkes seferberlik içerisinde bir şeyler yapmaya çalıştı. Şimdi biz de yer tesliminin yapılması ile birlikte çalışmalarımızı başlatıyoruz. İnşallah orada Sındırgı Mahallesi adı altında bir yaşam alanı oluşturmaya çalışacağız. Diğer konteynerlerden farklı biraz daha butik, bahçeli sıcak bir ortam oluşturmaya çalışacağız. En az bir yılını insanlarımız orada geçirecek çünkü. Rabbim bir daha böyle acılar göstermesin. Ekibimize kolaylıklar diliyorum. Şu ana kadar bölgede görev yapan ve yapmaya devam eden personellerimize de teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede depremzede kardeşlerimizi konteyner evlerini teslim edeceğiz. “ şeklinde konuştu.

En Büyük Destek Mahalle Muhtarlarından

Hatay Sındırgı Mahallesi için tüm mahalle muhtarları da seferber oldu. Mahallelerinde vatandaşlara duyuruları gerçekleştirerek toplanan yardımları ulaştırdı. Kamu kurum ve kuruluşları da kampanyaya müdürlüğümüzün adına birer konteyner olsun diyerek yardım çalışmalarına katkı sağladı.

Sındırgı mahallesinde konteynerlerde 75 mahallenin, kurumların ve hayırseverlerin adı yer alacak.

Hatay, Antakya Serinova da kurulacak 100 konteyner evden oluşacak Sındırgı mahallesinin alt yapı ve kurulum çalışmaları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi işbirliği ile yapılacak. Üretimi gerçekleştirilen 1. Parti konteyner de yola çıktı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Bölümü

Facebook'ta paylaş

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.