Öne Çıkan Haberler

Sındırgı Türkiye Yüzyılında Doğru Adamla Yola Devam Dedi

Öne Çıkan Haberler

Sındırgı Türkiye Yüzyılında Doğru Adamla Yola Devam Dedi

Sındırgı Türkiye Yüzyılında Doğru Adamla Yola Devam Dedi

Türkiye’nin tarihi seçiminde Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde de vatandaşlar sandıklara akın etti. Kardeşlik ve saygı çerçevesi içerisinde gerçekleşen demokrasi şöleninde Sındırgılı vatandaşların büyük çoğunlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Yüzyılına devam dedi.

Milletvekilliğinde de vatandaşların tercihi istikrardan yana Cumhur İttifakına oldu. Meclis çoğunluğunda Sındırgı’da olduğu gibi Türkiye’de tercihini Cumhur İttifakından yana yaptı.

28.138 seçmenin kayıtlı olduğu Sındırgı ilçesinde 25.997 seçmen sandık başına gitti. Kullanılan oy dağılımına göre Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan %53,97 ile 13.316 oy ile vatandaşların tam desteğini aldı. Geçmiş seçimlerde Türkiye ortalamasına yakın bir destek çıkan Sındırgı desteğini arttırarak ortalamanın üzerine çıktı.

Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş cumhur ittifakı birlikteliğinin en güzel şekilde yaşandığı yerin Sındırgı ilçesi olduğunu belirterek sandık başına giderek demokrasi şölenine katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Türkiye Yüzyılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam diyerek tam destek veren vatandaşlara teşekkür eden başkan Yavaş “ Ülkemizin en kritik seçimlerinin ilk sınavını Cumhur İttifakı olarak hamdolsun alnımızın akıyla verdik. Mecliste milletimizin desteğini aldık, Cumhurbaşkanlığında 49,5 oy oranı ile yine milletimiz istikrardan yana olduğunu Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiğini gösterdi. Balıkesir’den AK Parti dört, MHP 1 milletvekili olmak üzere Cumhur ittifakı olarak beş milletvekilimizi meclise gönderdik. Milletvekillerimizi tebrik ediyorum, birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz.

Gece gündüz demeden milletimiz için Sındırgı için var gücümüz ile çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin destekleri ile Sındırgı’da hizmet alanında Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını kazandırarak Sındırgımızı Türkiye yüzyılına hazırladık.

Cumhur ittifakı ortaklarımızla kapı kapı, mahalle mahalle dolaşarak hizmetlerimizi, Türkiye yüzyılını ve oynan kirli oyunları anlattık. Kuva-yi Milliye’nin doğduğu bu topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde bir seçim atmosferi geçirdik. Kışkırtmalara gelmeden, baskılara aldırmadan, yılgınlığa kapılmadan, zorluklar karşısında pes etmeden canla başla mücadele ettik.

Cumhur ittifakında yer alan herkese, AK Parti ilçe başkanlığımıza, sahada koşturan ve sandıklara sahip çıkan herkese emekleri, gayretleri, fedakârlıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Doğrudan şaşmayan, istikrara güvenen mecliste ve Cumhurbaşkanlığında en büyük desteği Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve cumhur ittifakından yana kullanan Sındırgı halkına ayrıca teşekkür ediyorum. Diğer siyasi partilere de saygı çerçevesini bozmadan demokrasi şölenine katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Bu kutlu davada yer almaktan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu millete hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum.

Şimdi 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz başarıyı daha büyük bir zaferle taçlandırma vakti. Seçimlerin ikinci turu 27 Mayıs darbesinin 63’üncü yıl dönümünden bir gün sonra, 28 Mayıs tarihinde yapılacak. AK Parti siyaset üstü vatandaş odaklı, hizmet odaklı bir parti. Bizler siyasetinin merkezine millî iradeyi, ülkeye ve millete hizmet aşkını koymuş bir ittifakız. Şimdiye kadar bizlere sahip çıkmış, gerektiğinde bu uğurda tanklara meydan okumuş milletimize şükran borcumuzu ancak daha fazla çalışarak, daha fazla koşturarak ödeyebiliriz.

Sındırgı, Balıkesir, Türkiye bizden hizmet bekliyor, icraat bekliyor, milletimiz bizden kendisini hedefleriyle buluşturmamızı bekliyor. Allah’ın izniyle 28 Mayıs’ı Türkiye Yüzyılı’ nın müjdecisi haline getireceğiz. Kavgaya, kargaşaya mahal vermeden istikrarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz, doğruları anlatmaya devam edecek vatandaşlarımızın daha fazla desteğini isteyeceğiz.

21 yılda Türkiye’yi lider ülkeler arasına yerleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Sındırgı’ dan daha fazla destek çıkacağından hiç şüphemiz yok. Şimdiden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Türkiye Yüzyılı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hayırlı olsun diyorum. ”dedi.


Tarih: 01 Ocak 1970

Sosyal Medyada Paylaş:

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.