Öne Çıkan Haberler

Asırlık Sındırgı Kocakonak Panayırı 28 Ağustos'ta Başlıyor

Öne Çıkan Haberler

Asırlık Sındırgı Kocakonak Panayırı 28 Ağustos'ta Başlıyor

Asırlık Sındırgı Kockonak Panayırı 28 Ağustos'ta Başlıyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yıllardır süre gelen asırlık Kocakonak Panayırı kapılarını ziyaretçilere açıyor.

28 Ağustos – 3 Eylül Sındırgı’da Panayır Zamanı

28 Ağustos’ta başlayan 3 Eylül Kurtuluş gününe kadar sürecek olan Panayır her yıl olduğu gibi binlerce kişiyi ağırlayacak. On binlerce kişi önceki yıllarda olduğu gibi Kocakonak Panayırını ziyaret edecek. Kimileri çocukluk anılarını yad ederken, kimileri de ilk kez panayır ortamını gezecek. Her kesimden vatandaş Lunaparkta gönüllerince eğlenme fırsatı bulacak. 3 Eylül tarihinde ise Kurtuluş Günü etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Panayır alanı içerisinde yer alan alkollü ortamlar ve kumar oyunları bu yıl da yer almayarak vatandaşların ailece keyifli zaman geçirebilecekleri nezih bir ortam için program hazırlandı. Asırlık panayır geleneği aynı yerinde Kocakonak Panayır alanında yaşatılacak.

Lunapark, oyun grupları, penaltı, kasnak ve konserler ile 7 güç sürecek Kocakonak Panayırı 28 Ağustos 2023 tarihinde kapılarını açacak. Dışarıdan ilçeye gelen vatandaşlar dâhil olmak üzere 30 bine yakın ziyaretçi alan Panayır’a katılımın bu yıl da yoğun olması bekleniyor.

Panayır süresi boyunca Lunapark ve eğlence grupları ile stantlar açık kalacak.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Vatandaşlarımızın taleplerini her alanda değerlendiriyoruz. Aile yaşantısında zararı olan kısımları çıkarıp revize edilen bir program ile keyifli bir Panayır sizleri bekliyor. Panayır ile kimi vatandaşlarımız eski hatıralarını canlandıracak. 3 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerimiz ile panayır son bulacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 28 Ağustos’ta uçan sandalyenin altında buluşalım. Tüm halkımızı bekliyoruz. “dedi.

12 Eylül de ise Kırkpınar başpehlivanlarının yanısıra, Türkiye geneli yüzlerce pehlivanın kol bağlayacağı Yağcıbedir Yağlı Güreşleri de güreşseverleri ağırlayacak.


Tarih: 28 Ağustos 2023

Sosyal Medyada Paylaş:

Diğer Fotoğraflar

BİZE ULAŞIN

ALO 153

SINDIRGI BELEDİYESİ

Sındırgı Belediyesi olarak iletişimde bulunabilir veya Bize Ulaşın butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.